Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Początek wakacji – pierwsze kontrole autobusów – znów zakaz dalszej jazdy

W związku z rozpoczętymi w piątek wakacjami, inspektorzy z opolskiego inspektoratu transportu drogowego w ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczny autokar – wakacje” prowadzili wzmożone kontrole autobusów, przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. I już pierwszych godzinach wakacji stwierdzono nieprawidłowości skutkujące wstrzymaniem wykonywania przewozu.

W piątek w godzinach popołudniowych podczas czynności kontrolnych prowadzonych w miejscowości Reńska Wieś, inspektorzy z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Opolu zatrzymali do kontroli drogowej autobus przewożący na obóz sportowy zorganizowaną grupę dzieci z Nysy do Wisły. Kontrola stanu technicznego wykazała wyciek płynów eksploatacyjnych z okolic silnika dyskwalifikujący możliwość dopuszczenia pojazdu do dalszej jazdy. Opiekunowie grupy w trakcie oczekiwania na podstawienie drugiego autobusu zabrali dzieci na sąsiadujące z punktem kontrolnym boisko „ORLIK”, gdzie poprowadzili z nimi zajęcia sportowe. Wycieczka po przepakowaniu bagaży do podstawionego przez przewoźnika drugiego autobusu, oraz sprawdzeniu go przez inspektorów pod kątem technicznym ruszyła w dalszą drogę. Wobec przedsiębiorcy za stwierdzone naruszenie zostało wszczęte postępowanie administracyjne zagrożone karą 2000 zł. Zatrzymano również dowód rejestracyjny pojazdu.

W sobotę w godzinach porannych w powiecie opolskim inspektorzy przeprowadzili kontrolę autobusu zgłoszonego wcześniej do kontroli przez jednego z uczestników wycieczki. O ile kontrola stanu technicznego przebiegła bez zarzutu, o tyle kontrola czasu pracy kierowcy już nie. Analiza aktywności kierowcy w poprzednich dniach wykazała, że kierowca w dniu poprzedzającym dzień kontroli nie rejestrował swojej aktywności pomimo takiego wymogu. Za swoje działanie kierowca ukarany został mandatem karnymi na kwotę 2000, dodatkowo, za stwierdzone naruszenie odpowie również przewoźnik.  Aby nie opóźniać wyjazdu wycieczki, przewoźnik podstawił autobus z innym kierowcą, który po skontrolowaniu pojechał z mieszkańcami na wycieczkę.

Opolski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego w Opolu informuje, że w trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, inspektorzy transportu drogowego będą kontrolować autokary, którymi dzieci i młodzież z województwa opolskiego wyjeżdżają na wypoczynek. Kontrole są przeprowadzane przez Inspektorów bezpłatne i po dokonaniu wcześniejszego zgłoszenia.

Sposób zgłoszenia:

Zgłoszenie złożone z 2- dniowym wyprzedzeniem powinno zawierać:

Przekazania przedmiotowej informacji można dokonać w godzinach pracy urzędu  na nr tel. 77 474 21 22, fax 77 474 68 73 lub e-mailem na adres: 

 

 

Wersja XML